Kolczyki z ametystami

17 listopada 2018

Jeśli poszukujesz biżuterii z ametystami, odwiedź ten adres

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Brazylii, Kanadzie, Urugwaju i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. w XXI wieku, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własny pogląd.