Garść porad na temat kolczyków

2 lipca 2022

Kupując kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, surowiec, z którego są wytworzone, czy to jak się prezentują, ale też na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótką listę najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje duża wygodę noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii art deco. Słabym punktem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je w ciepłe dni, kiedy nie nakładamy szalików, odzieży z dużym kołnierzem czy czapek.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak tradycyjny bigiel, jednakże łatwiej go zapiąć, ze względu na odchylany tylni zatrzask. Często wykorzystuje się je przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przekłutych uszu. W dzisiejszych czasach dość sporadycznie stosowane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem wykorzystywane są często w biżuterii dziecięcej.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]