Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

21 kwietnia 2020

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany srebrna biżuteria sklep internetowy

Jest z człowiekiem od tysiącleci i mimo dostępności różnych nowatorskich wzorów, w istocie mało się zmieniła. Biżuteria wciąż pełni identyczną funkcję – jest swoistą dekoracją ciała i pozwala na oddanie własnego charakteru. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię równie często noszą kobiety oraz mężczyźni, maluchy oraz dorośli, ludzie z różnych grup społecznych. Bez względu na to, jakie projekty lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest wykonywana z podobnych surowców – zazwyczaj ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej pięć dekad?

Czemu powinieneś wybrać srebrną biżuterię?

Największym atutem srebrnej biżuterii okazuje się niewątpliwie to, iż jej używanie pozwala ustrzec się wielu schorzeń. Srebro jest antybakteryjne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane klientom, którzy w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie wolno zapomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro posłuży sporo lat, ale należy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – może się ona porysować lub zmatowieć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna też być myta w wodzie ze spirytusem czy amoniakiem. Należy trzymać ją w pudełku z miękką tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]