Sklep z falownikami

6 sierpnia 2019

W celu efektywnego użytkowania falownika, musimy kupić odpowiednią wersję. Mimo, że osobom średnio zorientowanym w tym temacie może to wydać się niełatwym wyzwaniem, kiedy będziemy pamiętać o paru poradach, nie sprawi to większych problemów. Co więc jest w takiej sytuacji najistotniejsze?

Przeznaczenie falowników

Najistotniejszy jest wybór przemiennika odpowiedniego do zasilanego urządzenia. W przypadku małych silników, egzamin zdadzą i najprostsze falowniki, jednak do zasilania urządzeń takich jak wentylatory kopalniane lepiej wybierać większe falowniki.

Zasilanie falowników

Informacje o tym, w którym trybie pracuje dany silnik znajdziemy na zamontowanej na nim obudowie. Część urządzeń działa tylko w trybie trójfazowym, w przypadku innych zaś istnieje możliwość użycia różnych typów falowników.

Jakość falowników – o tym nie zapominaj

Jakość falowników ma wpływa nie tylko na efektywność napędzanej za ich pomocą instalacji, ale też bezpieczeństwo pracujących przy niej ludzi. Dlatego wybierając je należy dowiedzieć się, jaką opinią cieszą się falowniki danej firmy – najczęściej mówi ona sporo o ich wydajności.

Nie tylko falowniki

Praca przemienników okaże się o wiele efektywniejsza, jeśli rozbudujemy je wykorzystując odpowiednie akcesoria. Duże znaczenie mają enkodery, które pozwalają dokładnie ustawić prędkość obrotową osi. Powinniśmy również zainwestować w sterowniki, ułatwiające obsługę przemienników.