Nowoczesna stacja czołowa

24 lutego 2019

Szukasz stacji czołowej? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To kluczowy punkt, który skupia rozmaite komponenty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły tworzą razem płynnie funkcjonującą całość. Sprawdźmy, z jakich części składa się stacja czołowa i w jakich miejscach zazwyczaj jest montowana.

Stacja czołowa – w ośrodkach wypoczynkowych i pensjonatach

Stacja czołowa stosowana jest w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w apartamentowcach, motelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Przenosi ona połączenie do końcowych odbiorców. Specjalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z kluczowych komponentów tworzących stację czołową. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą specjalnego oprogramowania. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – na przykład DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – odbieranie sygnałów różnego pochodzenia

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Odbiór analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – pojawiają się nieprawidłowości w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa pochłania ogromne koszty. Większość modułów składających się na stację czołową wyposażona jest także w osobne wejścia USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Całościowy układ antenowy osiągamy dzięki połączeniu różnych modułów.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]