Jak wykorzystuje się wzmacniasz szerokopasmowy

20 listopada 2018

Jeśli chcesz kupić wzmacniacz szerokopasmowy, skieruj się tutaj

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie służące operatorom telewizji kablowych. Ich zasadniczą funkcją jest spotęgowanie mocy sygnałów biegnących do indywidualnych odbiorców. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego właściwości?

Wzmacniacz szerokopasmowy – redukuje nieprawidłowości

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują zazwyczaj w przedziale 30 Hz – 1 GHz. Znakomicie filtrują rozmaite awarie wywołane np. przez usługi internetowe i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj zlokalizowane są w budynkach, gdzie znajdują się ostateczni abonenci. Zasilanie sprzętów odbywa się lokalnie lub zdalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Uzyskiwany sygnał jest znakomity, a konfiguracja sprzętu nieskomplikowana. Urządzenia te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 123dBuV. Poziom może być zróżnicowany, uzależnione jest to bowiem od stosowanego sprzętu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – specjalistyczne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

Regulacja parametru toru RF jest bardzo prosta. Używa się do tego celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Do większości modeli zaimplementowano również specjalne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia, co sprawia, że są niezwykle bezpieczne. Innowacyjne modele posiadają profesjonalny filtr ingresu. Optymalny koszt inwestycji powoduje, że moduły te są bardzo popularne i dostarczają abonentom doskonałą siłę sygnału w warunkach domowych. Niezaprzeczalną zaletą jest też niski poziom mocy ok. <5W.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]